KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969195
*
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 18:11:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 13:41:47
1
300 kr
9/12 18:05:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 13:41:47 | 1 | 300 kr |
9/12 18:05:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30